Klasa I a (sportowa) w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

W roku szkolnym 2014/2015 w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie planujemy otworzyć kolejną klasę sportową o profilu piłka nożna, lekkoatletyka.

Oferta tajest skierowana jest do uczniów klas VI szkoły podstawowej, którzy w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną naukę w gimnazjum. Nasza szkoła posiada nowoczesną bazę sportową, w której skład wchodzą: pełnowymiarowa hala sportowa wraz z widownią, boisko tartanowe do koszykówki oraz stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, skocznią w dal, rzutnią do kuli, dysku i oszczepu. W grudniu 2013 roku rozpoczęła się budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Istnieje również możliwość, aby w czasie zajęć uczniowie klasy sportowej korzystali z basenu. Zajęcia wychowania fizycznego w klasie sportowej będą odbywały się codziennie w wymiarze 2 godzin. Prowadzić je będą wykwalifikowani nauczyciele z uprawnieniami trenerskimi, którzy współpracują z lokalnymi klubami sportowymi. W trakcie edukacji uczniowie będą uczestniczyć w zgrupowaniach i obozach sportowych w czasie ferii zimowych oraz wakacji. Uczniowie naszej szkoły należą do ścisłej czołówki województwa opolskiego i są członkami Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Do tej pory zdobyli ponad 200 medali Mistrzostw Województwa Opolskiego, Makroregionu Śląskiego oraz Mistrzostw Polski. Szczegóły przyjęcia do klasy sportowej znajdują się w Regulaminie Rekrutacji do klasy sportowej.