KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

05 lutego 2015r. odbył się w naszej szkole etap gminny KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO.

Uf, nie było łatwo. jedenaście osób zmagało się z testem, w którym sprawdzano wiedzę zarówno z samego języka jak i z wiadomości  z realioznawstwa, czyli informacje z zakresu geografii, historii czy życia kulturowego Niemiec. W tym roku szkolnym przyszło nam się zmierzyć z uczniami gimnazjum w Łambinowicach.  Wszyscy uczniowie przygotowywali się pieczołowicie już od dłuższego czasu. Osiągnęli dobre wyniki, ale niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu.

Pierwsze miejsce  zajął Rafał Spyra z kl.3b, drugie miejsce uczennica gimnazjum w Łambinowicach a trzecie miejsce zajęła  Michelle Korgiel z 3b.


Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom tego konkursu. Zasługujecie na uznanie i pochwałę. A w przyszłym roku po prostu bardziej będziemy trzymać za was kciuki.

Patrycja Magiera

© Gimnazjum w Korfantowie