Radosne efekty domowych porządków

 

Zakończyła się pierwsza większa akcja wolontariatu, działającego w naszym gimnazjum, która polegała na przeprowadzeniu zbiórki gier planszowych, puzzlii podobnych „umilaczy” wolnego czasu na rzecz świetlic środowiskowych.

Zebranych rzeczy było na tyle sporo, że obdarowane zostały dwie świetlice: w Ścinawie Małej i Budzieszowicach. Oddelegowane wolontariuszki przekazały, pięknie zapakowane, gry w oba miejsca. Dary zostały przyjęta w wielka wdzięcznościąi entuzjazmem, czego wymiernym dowodem było przygotowanie dla wolontariuszek słodkiego poczęstunku w Budzieszowicach. Cieszymy się, że akcja wolontariatu wywołała uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Dla takich chwil warto podejmować każdy wysiłek!

Alina Puzio

opiekun wolontariatu

© Gimnazjum w Korfantowie