Dzień Seniora

 

Według kalendarza świąt, 2o listopada przypadają obchody Dnia Seniora, znanego na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

W tym roku świętowanie w gimnazjum miało nietypowy przebieg, bowiem odbyło się pod hasłem kulinarnego łączenia pokoleń: słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkiń szkolnego wolontariatu.

Spotkanie wspomnianych grup miało miejsce w wigilię Dnia Seniora, w czwartkowe popołudnie, 19 listopada. Panie z Uniwersytetu, aktywnie włączając w pracę wolontariuszki, przygotowały bardzo oryginalne smakowitości w postaci: sałatki  z „zupkowego” makaronu, sałatki z makaronu ryżowego o czosnkowo-koperkowej nucie, naleśników a’la amerykańskie pancakesy ze słodkim nadzieniem, deseru
z pianek oraz błyskawicznej szarlotki. Ponadto można było nauczyć się garnirowania, czyli ozdabiania potraw, jak również wykonywania, przepięknie i smakowicie wyglądających, przekąsek.

Wolontariuszki, pod kierunkiem doświadczonych Pań, chętnie wypełniały obowiązki „podkuchcików”, obierając, krojąc, mieszając, słowem: wykonując wszelkie  czynności, potrzebne do przygotowania potraw.

A kiedy ostatni naleśnik zdjęto z patelni, sałatki wypełniły salaterki, a wokół roztoczył się jabłkowo – cynamonowy zapach, nakryto do stołu i rozpoczęła się degustacja. Przy wtórze międzypokoleniowych rozmów, żartów i wybuchów śmiechu zakończono spożywanie przygotowanych potraw z zapowiedzią podobnych spotkań  w przyszłości.  

Alina Puzio

© Gimnazjum w Korfantowie