Ziarnko do ziarnka… - czyli każdy grosz na wagę marzeń

 

Ogólnopolska akcja Góra Grosza organizowana jest w corocznie na rzecz dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Przeprowadzana jest w różnego rodzaju placówkach edukacyjnych, począwszy od przedszkoli, skończywszy na szkołach ponadgimnazjalnych.

Na zbiórkę każdy przynosi  tyle grosików, ile może, ale decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.

W naszym gimnazjum także udało się usypać dość pokaźną górkę grosików.  Wolontariuszki przez niemal dwa tygodnie przełomu listopada i grudnia pełniły dyżur przy skarbonce, a po zakończeniu akcji skrupulatnie przeliczyły jej zawartość.

Finalną kwotą, zebraną podczas Góry Grosza, jest niespełna 140 zł, co, zważywszy na powrót akcji do gimnazjum po kilku latach przerwy, nie jest wcale małą sumą.   Zebrane grosze ważyły 12 kg, więc ilościowo także było ich sporo.

Oczywiście, mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy tegoroczną kwotę – wszak cel przyświecający akcji jest tego wart.

Alina Puzio

© Gimnazjum w Korfantowie