Wolontariat z życzeniami świątecznymi w Domu Pomocy Społecznej

 

Członkowie wolontariatu przy naszym gimnazjum mają za sobą zrealizowanie kolejnego zadania. Tym razem było to wykonanie kartek świątecznych, wraz ze stosownymi życzeniami, skierowanych do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w  Korfantowie.

Wolontariusze bardzo mocno zaangażowali się w „produkcję” kartek – dość powiedzieć, że niektórzy wykonali ich po 3 i więcej, a każda z nich była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Do Domu Pomocy Społecznej udała się dziesięcioosobowa delegacja naszego zespołu. Tam przechodziliśmy od sali do sali (dzięki uprzejmości pani Ireny Karwat, która pomogła nam w sprawnym przemieszczaniu się po obiekcie), wręczając nasze upominki oraz obdzielając Seniorów uśmiechem i chwilą rozmowy. Reakcje Gospodarzy mówiły same za siebie: była to nieukrywana radość i zadowolenie, a nawet wzruszenie. Warto było podjąć się takiego właśnie zadania, gdyż nie ma chyba nic cenniejszego od dania drugiemu człowiekowi swojej obecności i pamięci, a wolontariusze właśnie to ofiarowali pensjonariuszom DPS-u.

 

Alina Puzio

psycholog szkolny/opiekun wolontariatu


 

© Gimnazjum w Korfantowie