Spotkanie integracyjne z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Prudniku

 

      

       Jednym z podstawowych celów działalności wolontariatu jest pomoc innym ludziom, a także kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka, niezależnie od jego potencjału intelektualnego, poglądów, wyglądu i niedomagań.

Realizując to właśnie zadanie, członkowie szkolnej grupy wolontariackiej udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Prudniku, do którego uczęszczają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną różnego stopnia. Wizyta wolontariuszy wiązała się z imprezą integracyjną we wspomnianej placówce, zorganizowaną z okazji powitania wiosny. Zadaniem gości była pomoc wychowankom SOSW w przygotowaniu plakatów, haseł i piosenek w wiosennym klimacie, jak również w sprawnym przebiegu spotkania.

Uczniowie naszego gimnazjum wrócili z Prudnika pod wielkim wrażeniem, czego dowodem niech będą ich wypowiedzi:

 

Oliwia: „Podobała mi się atmosfera, jaka tam panowała. Dzieci cieszyły sie z każdej drobnej rzeczy, niewiele trzeba było zrobić, żeby zobaczyć ich radość”

Patrycja: „Mnie się najbardziej podobała praca w grupach, ponieważ miałyśmy możliwość poznać nowe osoby, a także „Mam Talent”

Julia: „Mnie się najbardziej podobała praca w grupie, ponieważ każdy chciał współpracować ze sobą”

Natalia: „Mnie się najbardziej podobały uśmiechy przedszkolaków, jak nas zobaczyły i ich chęć zabawy z nami

Patrycja: „Mnie się podobało wszystko:  i te prace w grupach, i te występy.  
Ci uczniowie są naprawdę wspaniałymi ludźmi”

Paulina: „Mnie podobał się tam najbardziej „Mam Talent”, ponieważ wszyscy cieszyli się z występów i każdemu się podobało”

Patrycja: Mnie spodobało się przede wszystkim to, w jaki sposób podopieczni funkcjonują w tym ośrodku. Mają niesamowitą opiekę i wiele możliwości dotyczących rozwoju. Świetny był też „Mam Talent” -  dzięki niemu uczniowie mogli pokazać czego się nauczyli, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Po prostu panuje tam świetna atmosfera, a to przecież najważniejsze

 

 

Psycholog / opiekun szkolnej grupy wolontariatu

Alina Puzio


© Gimnazjum w Korfantowie