Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów

Nasi sportowcy uczestniczyli dwukrotnie w zawodach sportowych, które odbyły się w Kędzierzynie i Rybniku poprawiając kilka rekordów życiowych.

Najlepszy wynik uzyskał Michał Trybulski posyłając dysk na odległość prawie 47m co daje mu obecnie 7 wynik na listach krajowych juniorów młodszych. Daria Schneider rzuciła dyskiem 28.64m uzyskując 4 klasę sportową.

Taką samą klasę sportową uzyskał Gracjan Figura,który przebiegł 600m w czasie 1.32.20s.

Na początku maja nasi gimnazjalni lekkoatleci startowali w Częstochowie uzyskując kilka bardzo dobrych wyników. W rzucie dyskiem Michał Trybulski posyłając dysk na odległość 43,20 m zapewnił sobie kwalifikacje na Mistrzostwa Polski, Gracjan Figura przebiegł 300m w czasie 38,93s, Karolina Szelwach rzuciła młotem 37,01m, Emilia Dawidowicz również w rzucie młotem 30,21m, a Wiktoria Niewiedział przebiegła 600m w czasie 1,49,64.

Mariusz Żabiński

Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

3 medale zdobyli gimnazjaliści z Korfantowa podczas Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych. W kategorii młodzików drugie lokaty przypadły  Wiktorii Niewiedział na dystansie 2 km oraz Gracjanowi Figurze w biegu na 3 km. W śród juniorów młodszych medal srebrny na 3km zdobył Konrad Topolnicki.

Podsumowanie Wojewódzkich Igrzysk LZS

W Gimnazjum im Czesława Niemena w Korfantowie 27.10.2016r. odbyła się uroczystość wręczenia sportowych laurów dla najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych w Wojewódzkich Igrzyskach organizowanych  przez Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Pani Agnieszka Kamińska –dyrektor departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego,

Pan Gerard Halama – Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu, Pan Janusz Wójcik – Burmistrz Korfantowa, Pan Stanisław Szkolny Dyrektor MGOKSiR, Pan Krzysztof Martyna przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS, Pani Maria Żabińska olimpijka z Moskwy i Pani Barbara Niewiedział olimpijka z Rio de Janejrio. Zaproszonych gości przywitała Pani Małgorzata Sinicka dyrektor szkoły. W klasyfikacji drużynowej w lekkiej atletyce w kategorii szkół podstawowych zwyciężyły Domaszowice natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych Korfantów. Najlepsze wyniki indywidualne uzyskali Daria Schneider w pchnięciu kulą i Gracjan Figura w biegu na 600m.

15 czerwca br. w Opolu na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Województwa szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce organizowanych przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Przysłowiowy worek medali z zawodów przywieźli gimnazjaliści z Korfantowa. Zwyciężyli również w klasyfikacji drużynowej szkół z olbrzymią przewagą nad pozostałymi szkołami.

Medale dla Korfantowa zdobyli:

Julia Hetmańska - 1 miejsce 100m,  2 miejsce 300m

Emilia Klampko -3 miejsce 1000m

Karolina Szelwach -3 miejsce pchnięcie kulą, 3 miejsce rzut dyskiem

6 medali zdobyli uczniowie z naszej Gminy w lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Opolskiego organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Zawody, których finał odbył się w Opolu 7 i 8 czerwca zgromadziły na starcie od fazy grupowej ponad 2 tysiące uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dlatego zdobycie medalu w finale jest bardzo dużym sukcesem młodych sportowców. 4 medale padły łupem gimnazjalistów złoty na 300m Julia Hetmańska i na 600m Natalia Kotynia, srebrny Patrycja Kucia w rzucie dyskiem, a także Michał Trybulski również w rzucie dyskiem.  Złoty medal w biegu na 500m z rekordem Województwa zdobył uczeń ze Ścinawy Gracjan Figura, natomiast złoty w pchnięciu kulą zdobyła uczennica szkoły podstawowej z Korfantowa  Daria Schneider i  brązowy w biegu na 600m Wiktoria Niewiedział.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej Atletyce

Dużym sukcesem gimnazjalistek z Korfantowa zakończył się start w Mistrzostwach

Województwa w lekkiej atletyce . Drużynowe zawody odbyły się 25.05.2016 w Kędzierzynie Koźlu. Nasze dziewczęta zajęły bardzo wysokie drugie miejsce ustępując nieznacznie PG7 Opole z klasami sportowymi o profilu  LA. Za nami szkoły z Kędzierzyna, Głuchołaz, Strzelec Opolskich, Namysłowa, Olesna i Byczyny. Indywidualne miejsce trzecie za rzut dyskiem przyznano dla Patrycji Kucia.

Kilka bardzo dobrych wyników uzyskali korfantowscy lekkoatleci na mityngach inauguracyjnych sezon w Sosnowcu i Częstochowie. Rewelacyjnie dyskiem rzucił Michał Trybulski uzyskując jeden z najlepszych wyników w Polsce w kategorii młodzików 52 m . Bardzo dobrze wypadli biegacze na średnich dystansach poprawiając kilka rekordów życiowych. Julia Hetmańska 300m -44.67, Gracjan Figura 600m 1.35.85 , Konrad Topolnicki 600m-1.43.58, Dominik Ludwig 600m -1.44.86, Marcel Chodura 1500m – 4.14.14 , Paweł Krawczuk 1500mm 4.22.11 , Julia Krupska 600m – 1.50.72 ,  Natalia Kotynia 800m -2.30.30 , Weronika Kuzior 100m- 16.50.

Również rzutowcy mogą początek sezonu zaliczyć do udanych. Karolina Szelwach pchnięcie kulą 10,33, rzut młotem 33,55 , Patrycja Kucia rzut dyskiem 31,28 , rzut młotem 38,10 , Emilia Dawidowicz rzut dyskiem 31,28, rzut młotem 38,10 , Emilia Dawidowicz rzut młotem 26,48 , Dominika Bartków rzut młotem 23,19 , Olimpia Hutnik rzut  młotem 29,78.

M. Żabiński

Sport Szkolny -Igrzyska LZS w piłce koszykowej chłopców

Sport Szkolny

8 maja w hali korfantowskiego Gimnazjum odbyły się zawody finałowe wojewódzkich Igrzysk LZS w piłce koszykowej chłopców. W zawodach zwyciężyli uczniowie Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie pokonując kolejno PG Pokój 21:6, PG Tarnów Opolski 31:13 oraz PG Rudniki 15:13. Miejsce drugie przypadło gimnazjalistom z Rudnik, trzecie zajął Tarnów Opolski.

Drużyna z Korfantowa grała w następującym składzie:

Brodkorb Adrian, Krzympiec Marek, Wawryk Daniel, Krzympiec Jacek, Wojakowski Gracjan, Ludwig Dominik, Korociński Patryk, Król Sławomir, Jackowski Dejwid, Wodzyński Bartłomiej.

Opiekun Derkacz Leopold.

Sport Szkolny - 13.04.2016

13.04. w Brzegu rozegrano półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych . W zawodach wystąpiło 4 drużyny w tym gimnazjaliści z Korfantowa. Nasi piłkarze mogą mówić o dużym pechu. Mimo iż nie przegrali żadnego spotkania remisując z Brzegiem 1:1 oraz Namysłowem 3:3 wygrali 4:0 z Prudnikiem to zajęli 2 miejsce, które nie premiowało do awansu. Do finału zakwalifikowali się piłkarze z Brzegu.

Pozdrawiam

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

9 kwietnia w Ustrzykach Dolnych  odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim na krótkim dystansie. Korfantów reprezentowało 7 zawodników w 3 kategoriach wiekowych. Rewelacyjnie w biegu dzieci starszych pobiegł Gracjan Figura, który zdobył złoty medal na dystansie 1 km. Następnego zawodnika reprezentującego klub z Ustrzyk pokonał o ponad 7 sekund. Tuż za podium ze stratą zaledwie 1 sekundę do trzeciej zawodniczki biegu ukończyła Wiktoria Niewiedział w kategorii 2003r.  Wiktoria miała dużego pecha gdyż na jednym ze zbiegów przewróciła się tracąc sporo czasu.

W biegu młodzików na dystansie 1,5 km 24 była Nikola Peczyńska oraz 22 Dominik Ludwig. Z dużymi szansami na medal jechali na zawody juniorzy młodsi, jednak jak to w życiu bywa kłopoty zdrowotne tuż przed zawodami sprawiły, że Marcel Chodura był 7 , a Paweł Krawczuk 9 na 4km.

Opracował

Półfinał powiatowy w piłce nożnej 2016

W dniu 31.03.2016 na boisku „ORLIK” przy Zespole Szkolno Przedszkolnym  w Korfantowie rozegrano półfinał powiatowy w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach zwyciężyli uczniowie  z Korfantowa pokonując kolejno PG Jarnołtów 3:2, PG Paczków 5:0 oraz PG 1 Nysa 5:1. Miejsce drugie przypadło uczniom     z Jarnołtowa, którzy pokonali PG Paczków 3:2 oraz Skoroszyce 4:3. Awans do finału powiatowego uzyskały zatem szkoły z Korfantowa i Jarnołtowa.

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 31.03.2016 na boisku „ORLIK” przy Zespole Szkolno Przedszkolnym  w Korfantowie rozegrano półfinał powiatowy w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach zwyciężyli uczniowie  z Korfantowa pokonując kolejno PG Jarnołtów 3:2, PG Paczków 5:0 oraz PG 1 Nysa 5:1. Miejsce drugie przypadło uczniom     z Jarnołtowa, którzy pokonali PG Paczków 3:2 oraz Skoroszyce 4:3. Awans do finału powiatowego uzyskały zatem szkoły z Korfantowa i Jarnołtowa.

TENIS STOŁOWY MISTRZOSTWA POWIATU 2016

22.02.2016r. w hali sportowej korfantowskiego Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu nyskiego drużynowych zawodach tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.